BO jest dla młodych. Oczywiście!

0
763

Robisz coś ciekawego i swoim pomysłem chcesz zarażać innych. A może brakuje w Gdyni miejsca dla Twojego hobby? Masz fajny pomysł, ale potrzebujesz funduszy? zgłoś się do IV edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, który startuje już 17 marca. Od najbliższego piątku do 14 kwietnia można składać wnioski z opisem pomysłów na pozytywne zmiany w dzielnicach, z projektami inwestycji poprawiających estetykę otoczenia oraz propozycjami budowy/rozbudowy miejsc przeznaczonych na aktywny wypoczynek i rekreację. Napisz we wniosku co chcesz zrobić, policz ile to może kosztować, zbierz poparcie mieszkańców dzielnicy, a potem promuj, głosuj i wygrywaj! Wejdź na stronę www.bo.gdynia.pl i przekonaj się, że gdyński Budżet Obywatelski jest dla młodych. Oczywiście!

Najłatwiej rozmawiać o konkretach. Dla przykładu: chodźmy na osiedlowe boisko. Niech sobie stoi na końcu ulicy, gdzieś przy lesie. Albo nie – niech będzie tuż za kościołem, pomiędzy sklepem a Twoim blokiem. Codziennie tamtędy przechodzisz. Miewasz czasem ochotę zaprosić tu znajomych do wspólnej gry? – Ty wybieraj: kosz, siatkówka, albo nożna. Jest tam też dziecinna huśtawka i mała karuzela. Kiedyś mama przyprowadzała Cię tu na spacery. Ale… coś tam nie gra, że nikt tam nie gra, a rodzice tylko straszą dzieci „jak będziesz niegrzeczny to pójdziemy na plac zabaw”. I to jest konkret!, a teraz do rzeczy…

Stwórz takie miejsce od nowa. Dla siebie i znajomych, sąsiadów albo młodszego brata lub siostry. Krok po kroku przejdź ścieżkę opisaną przez gdyński Budżet Obywatelski. Zaplanuj jak chcesz to miejsce widzieć, jak je wykorzystać, co zmienić, a co zbudować od początku. Policz ile to może kosztować, zapytaj mieszkańców dzielnicy czy mają podobne zdanie i namów ich do poparcia pomysłu. Napisz wniosek do BO ’2017. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie www.bo.gdynia.pl.

Jeżeli naprawdę zależy Ci na planowanych zmianach, Twój wniosek, z pomocą Laboratorium Innowacji Społecznych i specjalistów samorządowych, trafi do etapu głosowania. W tym roku głosowanie mieszkańców odbędzie się w dniach 18 września – 2 października.

Nie oszczędzaj energii w trakcie promowania własnego wniosku. Poproś znajomych o pomoc i razem zbierajcie punkty w głosowaniu mieszkańców. Od Was zależeć będzie w jaki sposób zachęcicie ludzi do oddania głosu, najważniejsze, aby do końca walczyć o ostateczną wygraną.

Zaczęliśmy od konkretów. Umiesz pokazać całemu światu jak ciekawe jest Twoje życie – szacunek – „LUBISZ TO”!, a teraz pokaż, że o miejsce w tym życiu potrafisz także zadbać. Głosy w BO są jak „lajki” na FB, potrafisz o nie zabiegać. Gdyński Budżet Obywatelski jest dla młodych. Oczywiście!
I to jest konkret! A teraz do rzeczy…

Oprac: Laboratorium Innowacji Społecznych