Gdynianka z fotograficznym Grand Prix

0
782

Prestiżowe Grand Prix corocznego fotograficznego konkursu National Geographic trafiło do gdynianki! Małgorzata Szura-Piwnik oczarowała ekspertów morską fotografią z zimowej podróży do Portugalii.

To niebagatelne wyróżnienie dla każdego fotografa – niezależnie od tego, czy zdjęcia wykonuje jedynie hobbystycznie, czy jest to jego sposób na życie. Gdynianka, Małgorzata Szura-Piwnik otrzymała Grand Prix tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, prestiżowego przeglądu fotografii podróżniczych.

Polskie National Geographic o wynikach poinformowało za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych. Zgłoszono blisko 9000 zdjęć wykonanych praktycznie we wszystkich zakątkach świata, prezentujących ludzi, miejsca, naturę czy zwierzęta.

Autorka najlepszej fotografii roku otrzymała od organizatorów nagrodę pieniężną. O przyznaniu Grand Prix zadecydowało jury w składzie: Agnieszka Franus (redaktor naczelna National Geographic Polska), Wiola Samborska (menedżerka CEE Hydropolis), Iwona El Tanbouli-Jabłońska (fotograf i dyrektor artystyczna National Geographic Polska), Marek Arcimowicz (fotograf podróżniczy z 20-letnim stażem) i Paweł Młodkowski (fotograf National Geographic Polska).

Zwycięskie zdjęcie zatytułowane „Na fali” powstało podczas zimowego wyjazdu gdynianki do Portugalii. Była to podróż zaplanowana wyłącznie pod kątem fotografowania morza.

Małgorzata Szura-Piwnik to lokalna pasjonatka fotografii, która na co dzień inspirujących kadrów regularnie poszukuje w Gdyni i jej okolicach. Bierze udział w miejskich konkursach i wydarzeniach skierowanych do fotografów i aktywnie dzieli się swoimi zdjęciami z internautami w mediach społecznościowych.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska