Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

0
478

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Uczeń Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni Jakub Romanowski zajął w tym prestiżowym konkursie 2 miejsce. Zdobył tytuł laureata w zawodach centralnych, otrzymał medal, dyplom oraz atrakcyjne nagrody.

Do rywalizacji przystąpiło 38 finalistów wyłonionych spośród blisko 4 tysięcy uczestników. Od października 2020 roku do marca 2021 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą TSL. Zadania przygotowywał zespół Komitetu Głównego Olimpiady zrzeszających wybitnych naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania sektora transportu, spedycji i logistyki – wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, oraz przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.

Uczestnicy rywalizowali o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz nagrody rzeczowe.

Oprac. Amelia Bielska