Festyn przy Zespole Wczesnej Edukacji

0
713

W sobotę 3 czerwca przy Zespole Wczesnej Edukacji na Dąbrowie odbył się festyn rodzinny.

– Jest to impreza cykliczna impreza organizowana przez szkołę. Odbywa się co roku w ostatni weekend maja albo pierwszy weekend czerwca. Termin jest dostosowywany do innych planowanych wydarzeń w okolicy. Dzieci pokazują swoje wszechstronne talenty, są śpiewy, tańce, pokazy sztuk walki, wystawy plastyczne, rodzice zawsze przyniosą przepyszne ciasta, domowy chleb, smalec czy bigos. Wszystko odbywa się w sąsiedzko-rodzinnej atmosferze – mówi Lechosław Dzierżak, przewodniczący zarządu dzielnicy Dąbrowa.

– Tradycją też już się stało, że razem ze strażackim klubem honorowych dawców krwi organizowana jest akcja poboru krwi. My razem ze Stowarzyszeniem KrewAktywni zorganizowaliśmy stoisko nauki pierwszej pomocy.

Dzieci chętnie próbowały swoich sił na fantomach i chętnie uzupełniały swoją wiedzę w tej dziedzinie. Dorosłych zapraszaliśmy na bezpłatne szkolenia udzielania pierwszej pomocy „Aktywni w Ratowaniu Życia” które organizujemy na Dąbrowie w ramach Przyjaznej Dzielnicy – dodaje. Festyn odbył się w sobotę 3 czerwca w Zespole Wczesnej Edukacji na Dąbrowie, ul. Wiczlińska 33. Hasło tegorocznej zabawy brzmiało ” Bo wszystkie dzieci nasze są ”

Oprac. Anna Dąbrowska