Teatr prezentuje: Dźwięczące wieżowce 🗓

0
1261

27 października o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 10 w tzw. „małej szkole” na ul. Lubawskiej 4 zaprezentowane będą „Dźwięczące wieżowce”.

Akcję performatywną z cyklu „Chór Dzielnicowy” wg fragmentów powieści Sylwii Chutnik p.t. „Jolanta”, w reż. Ida Bocian i w wykonaniu reprezentanci mieszkańców Chyloni, Oksywia i okolic. Wstęp na wydarzenie jak zwykle bezpłatny.

Jak gra cisza? Kiedy telewizor można uznać za ściszony? Kiedy kroki na klatce robią się beźdzwięczne? Czy można żyć ciszej? Bohaterem chóralnego czytania performatywnego, realizowanego w ramach projektu „Gdynia-ReAktywacja” z mieszkańcami na Chyloni jest wielopiętrowy blok – odgłosy jakie towarzyszą codzienności jego mieszkańców, windy, zsypu, dziecięcych zabaw. Towarzyszyć im będą zapachy matczynych obiadów, wspomnienia tych, dla których blokowisko to najnaturalniejsze ze środowisk i mała ojczyzna. Wspólnie wykonywany tekst Sylwii Chutnik, niczym antyczny chór z greckich tragedii zbiorowym głosem komentuje rzeczywistość, w której rozpoznać się może prawie każdy z nas.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled Chylonia dzielnica kulturalnie Szkoła Podstawowa nr 10 twoja szkola