Arkunowe zdobywanie szczytów

0
1032

Dnia 21 października uczestniczyliśmy w młodzieżowej wycieczce turystyczno-krajoznawczej po najwyższych wzgórzach trójmiasta. Do gdańskiej ekipy dołączyliśmy się pod wieżą na górze Donas.

Pogoda w sobotę była wybitna, ciepło, wilgotno, mgliście i mega kolorowo! Kiedy dotarliśmy na górę Donas znajdującą się na skraju dzielnicy Dąbrowa nawet padał deszcz. Widoków z wieży niestety nie uraczyliśmy z powodu gęstej mgły ale na szczęście w pamięci pozostała nam wakacyjna wycieczka podczas której doskonale widzieliśmy całą na Zatokę Gdańską.

Nasze grupy niestety rozdzieliły się dość szybko, uczestnicy mieli od 5 do 55 lat więc nie dało się ustalić wspólnego tempa. Gdańska załoga “odbiła” na mostku przy rzece Kaczej w kierunku na Redłowo kończąc wycieczkę z 19km w nogach a my powędrowaliśmy na skraj cmentarza Witomińskiego przechodząc w sumie 13km.

 

 

 

 

Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wycieczek na fanpejdżu Rajdu Arkun i zachęcamy do uczestniczenia w turystycznych wędrówkach po okolicach Trójmiasta.

Oprac. Paweł Musiał