Dzień Kobiet w Orłowie obchodzono pomagając

0
804

Dzień Kobiet można świętować w różne sposoby. Niektórzy obdarowują kobiety kwiatami, w ruch wtedy idą goździki, tulipany i róże. Są tacy co kupują rajstopy.

– My postanowiliśmy obchodzić ten dzień zupełnie inaczej. Zorganizowaliśmy w Orłowie ambulansową akcję poboru krwi. Zaprosiliśmy na nią uczennice i uczniów dwóch szkół zlokalizowanych przy ulicy Orłowskiej, Zespołu Szkół Plastycznych i Liceum Ogólnokształcącego nr IX – mówi Lechosław Dzierżak ze Stowarzyszenia KrewAktywni. – Dla Pań Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowało specjalny prezent w formie serca z podziękowaniem za oddaną krew – dodaje.

Akcja trwała cztery godziny. Przez cały czas przychodziły kolejne osoby chcące oddać krew. Ponad połowa zgłaszających się osób zrobiła to po raz pierwszy w życiu. Ci co mogli zadeklarowali, że krew będą teraz oddawać stale. Aby oddać krew należy mieć 18-60 lat, być zdrowym i ważyć min. 50kg. Przy sobie musimy mieć dokument potwierdzający tożsamość z PESEL i zdjęciem. Przed oddaniem należy się wyspać, zjeść lekki posiłek i nie wolno palić papierosów.

oprac. Ania De.