Działki Leśne: przyszkolne zebry

0
549

W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, autorstwa Macieja Zielonki, przy ulicach Tatrzańskiej i Wolności powstały wyniesione przejścia dla pieszych z dodatkową infrastrukturą odwodnieniową i oświetleniową.

 

Dodatkowo, w rejonie skrzyżowania ulic Nowogrodzka – Pomorska, zamontowano słupki wygradzające. Zgodnie z projektem:

– na ul. Wolności, przy dawnym Gimnazjum nr 2, powstało wyniesione przejście dla pieszych wraz z oświetleniem i elementami kanalizacji deszczowej, która prawidłowo odwadnia jego rejon. Do przejścia prowadzą fakturowane płyty chodnikowe, które ułatwiają komunikację osobom niewidomym i niedowidzącym.

– na ul. Tatrzańskiej, przy Szkole Podstawowej 26 powstało wyniesione przejście dla pieszych wraz z oświetleniem i elementami kanalizacji deszczowej. W rejonie przejścia zainstalowane są fakturowane płyty chodnikowe, które ułatwiają komunikację osobom niewidomym i niedowidzącym.

– w rejonie skrzyżowania ul. Pomorskiej i Nowogrodzkiej ustawiono słupki, które skutecznie zniechęcają kierowców do parkowania na terenie zieleńców i chodników. Poprawią one widoczność w rejonie całego skrzyżowania.

Całkowity budżet tego zadania z BO to 202 000 złotych. Zawiera on koszt przygotowania dokumentacji projektowej i przeprowadzenia robót budowlanych.

Oprac. Amelia Bielska