Drużyna w światowej czołówce

0
152

Sensacyjne wieści dotarły ze Szwecji. Gdyńskie unihokeistki zajęły drugie miejsce na świecie w kategorii młodziczek i piąte w kategorii juniorek!

W gronie 532 drużyn z całego świata, które wzięły dział w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja – Storvreta Cup 2024 znalazła się drużyna z Gdyni. Turniej rozgrywany był na kilkunastu boiskach w mieście Uppsala. W Szwecji unihokej jest sportem bardzo popularnym i uprawia go więcej osób niż piłkę nożną. Mecz finałowy, w którym wystąpiła nasza drużyna oglądało ponad tysiąc osób zaś oprawa spotkania była godna Mistrzostw Świata!

Gdyńskie zawodniczki to w większości uczennice Szkoły Podstawowej nr 47 na Dąbrowie. Są niezwykle zdeterminowane – ich sala gimnastyczna jest w trakcie remontu, więc trenują na korytarzach. – Nie nastawialiśmy się na zwycięstwo, w Skandynawii unihokej uprawiają już małe dzieci – mówi Paweł Ludwichowski, trener drużyny, dla serwisu gdynia.pl. – Tym bardziej byliśmy dumni z niesamowitej gry naszych dziewczyn. Nasza drużyna wciąż się rozwija, zapraszamy dziewczynki z całej Gdyni, które chcą z nami trenować.

O naszych hokeistkach pisze skandynawska prasa, a drużyna już się przygotowuje do wyjazdu do Pragi.

Oprac. Małgorzata Trasna