Debata migracyjna dla dzieci 🗓

0
1198

Zapraszamy 22 lipca (niedziela) na dziecięcą debatę poświęcona historii świata.

Jest to kolejna z cyklu debat dla dzieci, podczas których z małymi ekspertami omawiane będą najważniejsze przemiany związane ze współczesnymi migracjami, poznamy ich punkt widzenia i zastanowimy się, co wspólnie możemy z tym wyzwaniem zrobić. Warsztaty mają na celu zwrócenie uwagi na takie zagadnienia jak wielokulturowość, uchodźstwo czy inność. Organizatorzy chcą też pokazać uczestnikom zasady prawdziwej debaty, jak w kulturalny sposób dyskutować o spornych kwestiach.

Dyskusji towarzyszyć będą również ćwiczenia i zabawy plastyczno-narracyjne. Przedstawiane będą historie własnych bohaterów a każdy z uczestników debaty stworzy własny obraz inności.

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Witt, historyczka sztuki i edukatorka związana od kilku lat z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie opracowuje programy edukacyjne dla dzieci, rodzin i szkół. Specjalizuje się w edukacji wizualnej, architektonicznej i globalnej. Pasjonatka literatury dziecięcej.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, wiek uczestnika, telefon kontaktowy i nazwę wybranych zajęć.

Oprac. Witek Olejarz

Scheduled miasto