Dachy nad Pekinem 🗓

0
1493

W ramach kolejnego etapu projektu Gdynia Reaktywacja, Teatr Gdynia Główna ponownie pracuje z mieszkańcami rewitalizowanych obszarów, którym nie jest obojętny los własnej dzielnicy. Efektem jest spektakl teatru forum dotyczący wciąż kontrowersyjnego tematu „Pekinu”.

Zapraszamy 18 września o godzinie 18:00 do Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektrycznych (“Chłodniczak”) na ul. Sambora 48 na spektakl dnia codziennego, przygotowany przez śmiałków, którzy odważyli się wpuścić do swojej dzielnicy trochę twórczego fermentu. 

DACHY NAD PEKINEM
Rodzina pana Sławka mieszka na gdyńskim Pekinie od 4 pokoleń. Sławek marzy o remoncie domu, który postawił jego pradziad, możliwości odprowadzenia ścieków i asfaltowej drodze – rzeczy które dla nas są oczywistością. Teraz, gdy prawomocny Właściciel terenów ubiega się o swoją własność, Sławkowi dach dosłownie wali się na głowę. Czy uda mu się zjednać mieszkańców Pekinu, urzędników oraz samego przedstawiciela Właścicieli? Czy może raczej powinien się już pakować…? Jak dużo jesteśmy w stanie poświęcić dla osiągnięcia wymarzonego celu, porozmawiamy na spotkaniu Teatru Forum!

Wstęp bezpłatny.

Teatr Forum to interaktywna forma tworzenia spektakli, w której widzowie mają możliwość wpływu na przebieg działań scenicznych. Specyficzna funkcja uczestników, którzy swoimi interwencjami mogą tworzy własną historię na scenie czyni z nich aktywnych współtwórców przedstawienia. Doświadczenie to wykorzystując metody aktywnego uczestnictwa uczy stawiania granic, komunikowania złości, mówienia o swoich potrzebach, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Dzięki realizacji tej zasady spektakl jest czymś więcej niż wydarzeniem artystycznym – pozwala na rozwój kompetencji społecznych i komunikacyjnych. Zachowując zasady wzajemnej odpowiedzialności, szacunku i troski o wszystkich uczestników wspólnie tworzymy bezpieczną przestrzeń do mówienia otwartym głosem

Oprac. Paweł Musiał

 

 

 

 

 

 

Scheduled dzielnica kulturalnie Leszczynki