Chylonia: świąteczna odsłona

0
174

Świąteczne rozświetlenie Parku Kilońskiego i pełna radości Wigilia dla seniorów – tak Chylonia w weekend mogła radować się ważnymi dla lokalnej społeczności inicjatywami.

Tego jeszcze na Chyloni nie było – w tym roku po raz pierwszy mieszkańcy dzielnicy mogą cieszyć się prawdziwie świątecznymi dekoracjami. W sobotę, o godz. 16.30 Park Kiloński rozbłysł przepięknymi, kolorowymi iluminacjami. Fundusze uzyskano dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim 2021.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest prezes Fundacji Adaptacja oraz radny Chyloni – Kordian Kulaszewicz. Uroczyste otwarcie atrakcji świetlnych, było bowiem również otwarciem organizowanej przez Fundację Adaptacja po raz trzeci Wigilii dla seniorów. Odbyła się ona w wyjątkowym miejscu, jakim jest Przystań Chylońska 237. Na spotkanie zaproszone zostały osoby starsze z Gdyni oraz okolic.

W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, radan miasta Ewa Krym, dyrektor Centrum Aktywności Seniora Bożena Zglińska, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Cisowa – Małgorzata Frelich i Paweł Korycki oraz radna Cisowej Katarzyna Protasiuk. Za swój ogromny wkład podziękowania otrzymali wolontariusze: Maria Bigus, Krystyna Kozłowska, Irena Płotka, Grażyna Pietrzykowska, Marianna Sienkiewicz, Danuta Zdebelak, Marianna Flisikowska, Krystyna Rolińska, Halina Stępień, Urszula Górska, Bożena Blok oraz Blandyna Tymoszuk. Zadbano również o muzyczną oprawę i drobne upominki.

Wigilia nie mogłaby się odbyć bez partnerstwa Przystani Chylońska 237, Diety od Brokuła oraz dofinansowania ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Dodajmy, że od 2014 roku Fundacja Adaptacja działa na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie i wszystkich, którym zależy na aktywizacji. Fundacja prowadzi Świetlicę Opiekuńczą dającą seniorom możliwość integracji z rówieśnikami w domowych warunkach. Zapewnia im opiekę, a wszystkie aktywności są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Podopieczni mogą liczyć na pomoc fizjoterapeuty oraz brać udział w terapii zajęciowej.

Oprac. Małgorzata Trasna