Cheerleaderki jadą na Mistrzostwa

0
849

Zawodniczki  zespołu tanecznego Korrigans z Młodzieżowego Domu Kultury  otrzymały kwalifikację na Mistrzostwa Europy Cheerleaders!

Zawody odbędą się w Sankt Petersburgu w dniach 28-30 czerwca a drużynę tworzy 20 dziewcząt w wieku 12 – 16 lat, startujących w kategorii Cheer Jazz Junior.

Zespół od wielu lat zajmuje czołowe miejsca na imprezach ogólnopolskich. Jest zdobywcą Grand Prix Polski Polskiego Stowarzyszenia Cheerleadingu za rok 2018 czy laureatem międzynarodowego festiwalu INTER SHOW 2018. W ubiegłe wakacje jako jedyny zespół z Polski brał udział w International Gym Festival “Anna Pollatou” Gymnastics for ALL na greckiej Kefalonii, a w tym roku po raz drugi w karierze otrzymał szansę reprezentowania Polski na arenie europejskiej.

Marzeniem każdego sportowca jest reprezentowanie kraju i miasta na zawodach  najwyższej rangi, jednak udział w takiej imprezie związany jest z wysokimi kosztami, które zawodniczki pokrywają samodzielnie. Wstępny koszt wyjazdu dla 22 osób to 66 000 zł w tym około 5 126 zł opłata startowa (233 zł od osoby). Dlatego prosimy o wsparcie i pomoc w realizacji marzeń dziewcząt z zespołu Korrigans, każda zadeklarowana pomoc będzie cenna. Grupa zorganizowała na ten cel zbiórkę na pomagam.pl.

Oprac. Paweł Musiał