BO: 334 z 343

0
723

334 projekty dzielnicowe z 343 zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego przeszły etap weryfikacji ogólnej.

Teraz pomysły są już na etapie weryfikacji szczegółowej. Jeśli możliwość ich realizacji będzie wymagała zmian w projektach, urzędnicy będą się kontaktować z autorami wniosków. W związku ze zmienionym trybem pracy Urzędu Miasta, spowodowanym obecną sytuacją epidemiologiczną, termin ogłoszenia ostatecznej listy projektów dopuszczonych do głosowania może zostać zmieniony.

Zaangażowanie mieszkańców i mieszkanek w przygotowanie projektów dzielnicowych to siła napędowa Budżetu Obywatelskiego. Dla nas, samorządowców, to także możliwość poznania oczekiwań gdynian i gdynianek wobec kierunków rozwoju swoich dzielnic. Tym bardziej cieszy, że projekty coraz częściej dotyczą nie tylko inwestycji i remontów, ale ekologii, kultury, edukacji – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Autorzy projektów będą mogli samodzielnie poprawić wniosek zgodnie z sugestiami urzędników, za pośrednictwem strony internetowej gdynia.zetwibo.pl albo poprosić o pomoc urzędnika odpowiedzialnego za jego weryfikację.

Zakończenie analizy merytorycznej projektów planowane jest na połowę maja 2020 r. Jednak w związku ze zmianami w sposobie funkcjonowaniu Urzędu Miasta i pracy urzędników, spowodowanymi zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa, termin ten może zostać przesunięty. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Etap składania wniosków dzielnicowych trwał od 27 stycznia do 24 lutego. Mieszkańcy i mieszkanki, którzy mieli pomysły na zmiany w swoich najbliższych okolicach, mogli wypełnić wniosek w wersji papierowej bądź elektronicznej, za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl.