Bieg urodzinowy 🗓

0
771

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim to pierwszy start z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Upamiętnia on nadanie Gdyni praw miejskich.

17 i 18 lutego tysiące zawodników wystartują w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.

Cztery trasy
Trasy, które miały swoją premierę w 2017 roku, spotkały się z entuzjastyczną oceną uczestników. Dlatego w nowej edycji nie zabraknie między innymi słynnego już „górskiego” podbiegu ulicą Witomińską. Odmieniona trasa Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim będzie przypominać tę znaną z majowego Biegu Europejskiego. Podobnie jak przed rokiem, każdy start to nowa przygoda.

Przy okazji każdego z biegów tempo pomogą kontrolować pacemakerzy. Dziesięcioro biegaczy swoim doświadczeniem, zebranym podczas wielu lat startów, z pewnością ułatwi osiągnięcie uczestnikom wymarzonego wyniku: od pokonania 10 km w czasie 40 minut, do uporania się z tym dystansem w niecałą godzinę.

Wzorem lat ubiegłych, każdy uczestnik PKO Grand Prix Gdyni będzie miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi cyklu.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled aktywnie biegi