Bezpłatne badania termowizyjne

0
221

W ramach tegorocznej edycji programu „Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet – edycja VI” wzorem lat poprzednich, właściciele, zarządcy oraz administratorzy budynków mieszkalnych mogą zgłaszać swoje budynki do udziału w projekcie.

Diagnostyka termowizyjna budynków polega na obrazowaniu kamerą na podczerwień budynków zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Takie badanie pozwala na wykrycie wad konstrukcyjnych, wskazanie nieszczelnych okien i ram okiennych, źle izolowanych ścian, podłóg czy drzwi.

Zgłoszenia są przyjmowane są wyłącznie on-line za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego [ TUTAJ ] w dniach 23-30 września 2022 r.

Szczegółowych informacji udziela Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni. Pytania można kierować na adres email: ref.energetyki@gdynia.pl.

Tegoroczna edycja zakłada przebadanie łącznie 100 budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych położonych na terenie Gdyni i realizowana jest w partnerstwie z PGE Energia Ciepła S.A. i OPEC Sp. z o.o. Badania przeprowadzane będą zimą, od 1 listopada 2022 do końca lutego 2023 roku.

Oprac. Karol Molęda