Bezcenne dni

0
1324

Bezcenne dni, taki tytuł nosi piosenka, która powstała w ramach projektu „Koncert Jednej Piosenki”, do udziału w którym zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać.

Autorką pomysłu jest pani Beata Wróbel, a słowa do piosenki napisała pani Małgorzata Wiśnicka. Muzyka została zaczerpnięta z repertuaru Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Ideą projektu jest pragnienie bycia razem pomimo izolacji związanej z epidemią. Muzyka i śpiew od zawsze łączyły ludzi, dzięki swemu uniwersalnemu językowi, dlatego piosenka odwołuje się do wartości takich jak: szacunek, przyjaźń i wspieranie się, które w obecnej sytuacji niosą w sobie przesłanie nadziei na powrót do znanej i wyczekiwanej rzeczywistości.

Pierwsze nagranie piosenki przygotowane przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 28 w składzie: Beata Wróbel, Dorota Brzozowska, Marta Stachowiak, Karolina Sąsiadek-Wasilewska, Iwona Chojnacka-Mrówka, Sylwia Praska, Małgorzata Wasilewska, Małgorzata Wiśnicka, Paulina Sylka oraz Piotr Wasilewski zostało przygotowane we współpracy z panem Markiem Teteryczem ze Studia Nagrań TON. Film do nagrania powstał dzięki uprzejmości pani Dominiki Kwiatkowskiej.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do udziału w „Koncercie Jednej Piosenki”. Wystarczy nagrać własną aranżację naszej piosenki, dołączyć do niej dedykację dla Społeczności SP 28 i przesłać nagranie na adres: beti73@poczta.fm. Zaśpiewajmy razem, choć oddzielnie, by odczarować smutki i dodać życiu niepowtarzalnego kolorytu, jaki tylko śpiew potrafi stworzyć. Na nagranie czekamy w dniach 11.05 – 15.05.2020. Dołącz do naszego niepowtarzalnego koncertu! Tekst piosenki TUTAJ

Oprac. Beata Wróbel