Będą zmiany w ruchu!

0
583

Trwają prace związane z budową drogi ekspresowej S6 (tzw. “Trasa Kaszubska”) i rozbudową węzła Gdynia Wielki Kack. W czerwcu na gdyńskim odcinku budowy kierowców czekają chwilowe utrudnienia.

 

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z postępującymi pracami przy budowie drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej) i rozbudową węzła Gdynia Wielki Kack od 21 czerwca od godz. 21:00 (poniedziałek) do 25 czerwca do godz. 6:00 (piątek) Obwodnica Trójmiasta w tym miejscu zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w stronę Gdyni Chyloni. W stronę Gdańska/Łodzi ruch będzie odbywał się dwoma pasami.

Harmonogram prac może się zmienić w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Droga ekspresowa S6, zwana również Trasą Kaszubską, połączy Trójmiasto z Lęborkiem. Dzięki inwestycji, którą realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, około 60-kilometrowy odcinek będzie można pokonać znacznie szybciej i przede wszystkim bezpieczniej. Ma w tym pomóc m.in. rozbudowa węzła Gdynia Wielki Kack. Połączy on budowaną drogę z Obwodnicą Trójmiasta i wraz z mniejszym węzłem Gdynia Nowowiczlińska stworzy tzw. węzeł zespolony.

Prace budowlane przy drodze ekspresowej S6 prowadzone są na trzech odcinkach między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Roboty koncentrują się na realizacji obiektów mostowych, pracach ziemnych oraz wykonywaniu nawierzchni bitumicznych. Na terenie Gdyni inwestycja obejmuje dzielnice: Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – w okolicach wjazdu do miasta od strony ul. Chwaszczyńskiej oraz jej skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta. W znaczący sposób ułatwi mieszkańcom okolicznych gmin oraz miast dojazd do Gdyni i jednocześnie pozwoli na większe rozłożenie ruchu samochodowego i tranzytowego. Pozytywne efekty wprowadzanych zmian odczujemy także w Śródmieściu i innych dzielnicach miasta.

Oprac. Amelia Bielska