Bałtyk mistrzem Arka Cup

0
1022

W hali GDYNIA ARENA odbyła się  20-sta jubileuszowa edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży do lat 12-tu “ARKA GDYNIA CUP’ 2019”

Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, legendy Arki Janusza Kupcewicza oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Przez dwa dni rywalizowało 16 zespołów z Polski i zagranicy. Ostatecznie wygrał Bałtyk Koszalin przed Śląskiem Wrocław.

W sobotę odbywały się gry eliminacyjne w grupach. Wygrały je z kompletem zwycięstw Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i Bałtyk Koszalin. Aż trzy z nich zajęły w turnieju czołowe miejsca. Rozstrzygnęła o tym niedzielna rywalizacja finałowa o poszczególne miejsca. W jednej z grup (o miejsca 9-16) mieliśmy także żółto-niebieskie derby, gdzie młodszy zespół Arki (2008) przegrał 1:3 z Arką 2007 III i 0:2 z Arką 2007 II. W meczu między III i II lepsza okazała się ta druga wygrywając 2:0. Najbardziej zacięta  była rywalizacja w grupach półfinałowych, gdzie o czołowych miejscach decydowały ostatnie mecze.

Oprac. Witek Olejarz