Artystyczny Klub Rodzica 🗓

0
57

Artystyczny Klub Rodzica to cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.

18.02. „Załóż maskę i przebieranie – niech karnawał już się stanie!”
Na warsztacie dzieci dowiedzą się co to jest, skąd się wziął i jak obchodzony jest w różnych krajach karnawał. Sprawdzimy czy karnawał zagościł też w sztuce. W części praktycznej wykonamy kolorowe maski na bal.

4.03. „Kolorami malowane” – zajęcia twórcze
Będziemy samodzielnie mieszać kolory, przesypywać, przekładać a ponadto ugniatać i formować*. To cudowny czas dla kreatywności i dobrej zabawy, podczas której dzieci doświadcza różnych struktur i faktor w otoczeniu pięknych wiosennych kolorów.
*Koniecznie załóżcie rzeczy, które będą mogły się pobrudzić i na wszelki wypadek coś na przebranie.

18.03. „Kontrabas – aaaale wielki instrument!” – zajęcia muzyczne
Podczas spotkania z największym instrumentem wśród instrumentów smyczkowych, dzieci będą miały okazję poznać podstawowe pojęcia muzyczne takie jak rytm, tempo czy metrum, a także samemu spróbować na nim zagrać. Uczestnicy zajęć wysłuchają również kilku utworów muzycznych w wykonaniu kontrabasu i – mamy nadzieję – wspólnie zaśpiewamy najbardziej znane fragmenty piosenek z bajek.

Miejsce wydarzenia: Konsulat Kultury – Gdynia, ul. Jana z Kolna 25

Wstęp płatny: 20 zł dziecko.

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany tematów zajęć.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled kulturalnie