Arka Gdynia wiceliderem

0
343

Godnie uczcili 60-te urodziny swojego szkoleniowca piłkarze Arki. Odnieśli pewne zwycięstwo nad ŁKS-em 2:0 i awansowali na pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi.

Arka Gdynia nie zwalnia tempa. Nieustannie trwa jej marsz od zwycięstwa do zwycięstwa, a zarazem w górę tabeli. Ostatnio wyprzedzający ją Widzew skutecznie wymykał się żółto-niebieskim, wygrywając swoje spotkania. Tak było aż do dnia, gdy w Łodzi wygrała Korona, a to spowodowało, że Arka grała dziś o pozycję wicelidera.

Aby wskoczyć na pozycję gwarantującą na koniec sezonu bezpośredni awans, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza musieli ograć ŁKS Łódź. Rywal przyjechał do Gdyni nieco poturbowany nieudaną inauguracją obiektu przy Al. Unii, w której przegrał z Chrobrym Głogów 0:1. Prowadzeni przez trenera Marcina Pogorzałę łodzianie przypominali przed meczem zeszłoroczne baraże, gdy w Gdyni wygrali po raz pierwszy w historii. W środowy wieczór chcieli tej sztuki dokonać ponownie i popsuć 60-te urodziny Ryszarda Tarasiewicza.

Arka kolejny raz wygrała, tym razem zachowując czyste konto po stronie strat, co z pewnością musi cieszyć nie tylko kibiców, ale także dzisiejszego jubilata Ryszarda Tarasiewicza. Fantastyczna seria gdynian wreszcie wprowadziła ich na upragnione drugie miejsce w tabeli, dające bezpośredni awans do Ekstraklasy. W ostatnich czterech seriach spotkań trzeba tej pozycji obronić, a Gdynia oszaleje ze szczęścia.

Źródło: www arka

Oprac. Mateusz Kalinowski