80 legowisk trafiło do Ciapkowa!

0
310

Miłka, Gita, River oraz wiele innych zwierzaków czeka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” na nowe domy.

Dzięki gdynianom i gdyniankom to czekanie będzie trochę przyjemniejsze. Ponad 80 legowisk, które w ramach akcji „Szyjemy dla Ciapkowa” wykonali mieszkańcy, w środę trafiło do gdyńskiego przytuliska. Tym samym uratowano przed zmarnowaniem kilkadziesiąt kilogramów tekstyliów, bowiem materiały wykorzystane do szycia pochodziły z sąsiedzkich zbiórek.

Akcja „Szyjemy dla Ciapkowa” to maraton szycia legowisk dla bezdomnych zwierząt. Ma trzy fundamenty. Po pierwsze, to pomoc bezdomnym zwierzętom. Po drugie – to sąsiedzka integracja, bowiem udział w maratonie biorą mieszkańcy i mieszkanki niezależnie od wieku i umiejętności krawieckich. Po trzecie to idea zero-waste, czyli niemarnowania. Materiały wykorzystane w maratonie to niepotrzebne tekstylia, które przekazali mieszkańcy, zamiast wyrzucać je na śmietnik. Organizatorami akcji jest sieć centrów sąsiedzkich Przystań Gdynia, Karuzela Pasji oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo”

Dotąd w Domu Sąsiedzkim Przystań Lipowa 15 odbyło się kilka takich maratonów, a ostatni na początku listopada. Akcja „Szyjemy dla Ciapkowa” będzie kontynuowana. Informacje o kolejnych edycjach będą publikowane na stronie internetowej www.przystan.gdynia.pl. Tam też można zaleźć informacje o innych warsztatach i spotkaniach organizowanych w Domach Sąsiedzkich w Gdyni.

Oprac. Małgorzata Trasna