30 lat minęło jak jeden dzień

0
939

27 maja upływa 30 lat od powstania samorządu w Polsce, a Gdynia uchodzi dziś za jedno z najlepszych miejsc do życia w kraju.

Mieszkańcy miasta nie kryją swojego zadowolenia i przywiązania do swojej małej ojczyzny, dlatego w samorządzie właśnie powstał pomysł, aby na tę okrągłą rocznicę nagrać wyjątkowy teledysk, pokazujący wspólnotę jaką tworzy lokalna społeczność. My gdynianie jesteśmy wyjątkową społecznością. Otwartość, dumę i różnorodność mamy w swoim DNA. Gdy nadchodzi gorszy czas, tworzymy wspólnotę wzajemnej pomocy i wsparcia. A gdy przychodzi czas świętowania, przekazujemy sobie moc radości i serdeczności.

Z okazji 30-lecia samorządu w Gdyni, miasto wraz z artystami, także tymi najmłodszymi z Młodzieżowego Domu Kultury, przygotowało muzyczny prezent. Nową wersję niezwykle wzruszającej piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Nauczymy się żyć obok siebie” do słów Wojciecha Kejne. Na nasz nietypowy, bo ograniczony zaleceniami o bezpieczeństwie w dobie pandemii, plan zdjęciowy zaprosiliśmy młode gdynianki.
Wszystkie te uśmiechnięte dziewczyny urodziły się w maju 1990 roku. Tak jak samorząd w Gdyni. Dziękujemy za entuzjazm i udział w nagraniu!

Koncepcja: Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki oraz Magdalena Oczachowska
Produkcja: Karin Moder
Kierownik muzyczny: Agnieszka Szydłowska
Aranżacja: Piotr Mania
Scenariusz: Sławomir Pultyn
Zdjęcia: Andrzej Tomczak

 

Oprac. Krzysiek Marecki