Muzyczne Wieczory u Plastyków 🗓

Serdecznie zapraszamy na Muzyczne Wieczory u Plastyków – Koncert Kolęd, który odbędzie się w sobotę 11 stycznia na ul. Orłowskiej 39 o godzinie 17.00.

Wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego z Gdyni pod batutą Karola Hilla. W programie kolędy w opracowaniach kompozytorów polskich i obcych.  Wstęp wolny.

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla to pierwszy akademicki chór działający w tym mieście. Chór powstał jesienią 2001 roku i od tego czasu zrzesza studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków Uczelni. W repertuarze zespołu znajdują się utwory reprezentujące różne epoki: od średniowiecza po współczesność, od małych form a’cappella po wielkie dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami chór regularnie uświetnia wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie – nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami (Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Litwa).

DYRYGENT
Karol Hilla jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego. W latach 2002-2004 kształcił się w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof Wolfganga Zerera. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez takich pedagogów jak Harald Vogel, Susanne Landale, Jon Laukvik, Marek Toporowski.

Oprac. Krzysiek Marecki

dzielnica kulturalnie Orłowo twoja szkola Zespół Szkół Plastycznych