ZSHG – Kolejny innowacyjny projekt

0
348

Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni podsumował koncept „A Place to Stay”, który uzyskał Krajową Odznakę Jakości, a placówka zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy zawodowy eTwinning w Polsce.

„A Place to Stay” to projekt, którego zadaniem jest zachęcanie do komunikacji z rówieśnikami z innych krajów w języku angielskim oraz wspólna praca nad zadaniami związanymi z turystyką i hotelarstwem. W ten sposób uczniowie, już w czasie nauki w szkole średniej, nabywają kompetencji, które będą im niezbędne w przyszłej karierze zawodowej. Gdyńska placówka współpracowała ze szkołami z Turcji, Rumunii, Bułgarii i Włoch. Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych działał pod kierunkiem nauczycielki, Małgorzaty Buczmy Pawelec.

To już kolejny projekt uczniowski, realizowany przez Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych. Niedawno gdyńska szkoła wraz z partnerską szkołą Ovidius School z Rumunii, zajmowała się walką ze smogiem. We wrześniu w Gdyni gościliśmy nauczycieli i uczniów z Konstancy. W październiku gdyńska reprezentacja z projektu odwiedziła Rumunię. Badano stan powietrza, czystość morza, siłę wiatru i innych czynników mających wpływ na stan środowiskowy.

Z kolei w ramach projektu ,,A Place to Stay” przez osiem miesięcy uczniowie z nauczycielką prowadzącą tworzyli wraz z partnerami z innych krajów wirtualny hotel ze swoim logo, ofertą hotelową, programem animacji dla gości hotelowych. Celem było podniesienie znajomości języka angielskiego zwykłego i zawodowego oraz poznanie nowych narzędzi internetowych. Ten projekt uzyskał Krajową Odznakę Jakości, a gdyńska placówka zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszy zawodowy eTwinning w Polsce.

Oprac. Małgorzata Trasna