Zostań ratownikiem na kąpielisku

0
602

Trwa rekrutacja na ratowników wodnych i medycznych, którzy będą zabezpieczać gdyńskie kąpieliska morskie w sezonie 2021.

 

Gdyńskie Centrum Sportu od 1998 roku organizuje kąpieliska w 4 dzielnicach miasta. To Babie Doły (100 m), Śródmieście (200 m), Redłowo (200 m) i Orłowo (100 m). Działają one w sezonie letnim, codziennie od godz. 9.30 do godz. 17.30.

Od 1998 roku, czyli od początku ich działania pod egidą GCS, na gdyńskich kąpieliskach morskich nie utonęła żadna osoba, co świadczy o profesjonalizmie zatrudnianych ratowników. W ubiegłym roku odnotowano 45 interwencji medycznych, w tym 7 zagrażających bezpośrednio życiu. Poszkodowanym w nich osobom fachowej pomocy udzielili ratownicy medyczni. Interwencji w wodzie, kiedy to zespoły ratownictwa wodnego musiały wypłynąć między innymi do samotnych pływaków poruszających się poza wyznaczonym terenem kąpieliska czy akcji technicznych, zanotowano 64.

Gdyńscy ratownicy wodni zajmują się nie tylko patrolowaniem plaż i udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. To również utytułowany zespół, który regularnie i z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskich zawodach, w tym tych najwyższej rangi – mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym. Regularnie plasuje się w nich na czołowych lokatach.

Jeżeli chcesz zostać jednym z gdyńskich ratowników, zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy: Nabór na stanowisko ratownika wodnego oraz ratownika medycznego na gdyńskich kąpieliskach morskich.

Oprac. Amelia Bielska