Znamy wszystkie projekty dzielnicowe

0
847

264 projekty dzielnicowe, które w ostatnich miesiącach przygotowywali i dopracowywali mieszkańcy, pozytywnie przeszło weryfikacje techniczno-finansowe.

63 wnioski – z różnych powodów – zostało zweryfikowanych negatywnie, a 7 kolejnych wycofali ich pomysłodawcy. Autorzy negatywnie zweryfikowanych wniosków mają jeszcze czas do 20 maja (środa) na składanie odwołań od tych decyzji. Ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania może się więc zmienić.

Projekty dzielnicowe do BO2020 mieszkańcy i mieszkanki wypracowywali na przełomie stycznia i lutego. Gdynianki i gdynianie składali projekty małe i duże, dotyczące zarówno inwestycji, jak i organizacji wydarzeń. Najpierw wnioski mieszkańców były sprawdzane przez specjalistki Laboratorium Innowacji Społecznych pod kątem formalnym, w tym m.in. poprawnego wpisania numeru działki lub dołączenia niezbędnych załączników. Drugi etap weryfikacji polegał natomiast na sprawdzeniu projektów przez urzędników odpowiednich komórek Urzędu Miasta lub jednostek miejskich.

Autorzy projektów zweryfikowanych negatywnie mogą złożyć odwołanie od tych decyzji do środy (20.05) włącznie. Rozpatrywać je będzie prezydent Wojciech Szczurek. Odwołanie musi mieć formę pisemną – można je dostarczyć do siedziby Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31) bądź przesłać mailowo na adres bo@gdynia.pl. Specjalistki Laboratorium Innowacji Społecznych będą także w najbliższych dniach kontaktować się z autorami inicjatyw dzielnicowych zweryfikowanych pozytywnie, żeby doszlifować nazwy projektów pod kątem zgodności z regulaminem.

Do 22 maja mieszkańcy mogą wyrazić swoje poparcie dla wypracowanych projektów miejskich (by projekt trafił pod głosowanie, potrzeba 100 podpisów). Pod adresem bo@gdynia.pl czekamy na skany/zdjęcia list poparcia (do pobrania tutaj) nawet z pojedynczymi podpisami. Pracowniczki Laboratorium Innowacji Społecznych zliczają podpisy i informują autorów na bieżąco, jakie poparcie ma który projekt. To rozwiązanie wyjątkowe, wprowadzone na czas pandemii.

Listę wszystkich projektów zakwalifikowanych do głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2020 powinniśmy poznać 26 maja.

Na realizację pomysłów, które w czerwcowym głosowaniu zdobędą największe poparcie, w budżecie miasta zarezerwowano 10,6 mln zł. Środki te są podzielone na pulę na projekty miejskie w wysokości 1,5 miliona zł oraz pulę na projekty dzielnicowe w wysokości 9,1 mln zł, które są podzielone pomiędzy 21 dzielnic Gdyni.

 

Oprac. Marta Kuniecka