Zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy

0
503

Jak informuje wykonawca prac na drodze ekspresowej S6, od godziny około godz. 20:00 w dniu 21.10.2022 (piątek) do godziny godz. 06:00 w dniu 22.10.2022 (sobota) obowiązywać będą znaczące zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

W ramach zaplanowanych prac na jezdni północnej ulicy Chwaszczyńskiej i po wschodniej stronie ulicy Nowowiczlińskiej układana będzie warstwa ścieralna. Prace prowadzone będą w godzinach nocnych.

W czasie prowadzenia w/w prac sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ulic: Chwaszczyńska-Nowowiczlińska będzie wyłączona i wprowadzone będzie ręczne kierowanie ruchem. Zamknięta będzie dotychczasowa relacja z ulicy Nowowiczlińskiej w kierunku Centrum i poprowadzona będzie objazdem przez pas rozdziału w stronę węzła Wielki Kack.

Po zakończeniu ww. etapu, w sobotę rano ruch zacznie odbywać się po docelowych jezdniach ul. Chwaszczyńskiej, jednak jeszcze przy zawężeniach do pojedynczych pasów. Zgodnie z docelową organizacją ruchu zostanie na stałe zamknięta relacja skrętu w lewo z ul. Chwaszczyńskiej w ul. Nowowiczlińską. Dojazd na Dąbrowę będzie dostępny przez ul. Rdestową (węzeł Dąbrowa otwarty częściowo od 19.10.2022r.) i łącznice z obwodnicy do ul. Nowowiczlińskiej.

Prosimy kierowców o ostrożność oraz o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Inwestycja jest nadzorowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprac. Karol Molęda