Zgłoś kandydatów do nagrody

0
853

Galion Gdyński – nagroda artystyczna prezydenta Gdyni – co roku jest przyznawana twórcom kultury i sztuki. Do 15 lutego można zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji wyróżnienia.

 

Wyróżnienie jest przyznawane nieprzerwanie od 1995 roku a od 15 lat Galion Gdyński trafia również do mecenasów kultury, a zatem przedsiębiorców, którzy wspierają organizację wydarzeń w mieście.

Rozdanie nagród jest podsumowaniem minionego roku w kulturze. Do tegorocznej edycji można więc zgłaszać kandydatów w oparciu o ich dorobek twórczy za rok 2020.

Galion Gdyński jest przyznawany w czterech kategoriach:

  • kreacja artystyczna – dla wyróżniających się twórców z Gdyni, bądź prezentującym swoje dokonania w Gdyni,
  • animacja kultury – za wybitne osiągnięcia w organizowaniu życia kulturalnego w mieście i promowaniu gdyńskiej kultury,
  • debiut artystyczny – dla debiutującego twórcy,
  • mecenat kultury – za szczególnie efektywne formy wspierania kultury w mieście.

Laureaci w kategoriach twórczych otrzymają nagrodę finansową. Z kolei laur dla mecenasa kultury jest wyróżnieniem honorowym. W wyjątkowych sytuacjach Galion Gdyński może zostać przyznany także za całokształt twórczości.

Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz, który jest dostępny online, a także w załączniku poniżej. Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem można przesłać do 15 lutego na adres e-mail: wydz.kultury@gdynia.pl.

Laureatów Galionów Gdyńskich za rok 2020 poznamy podczas uroczystej gali.

Oprac. Amelia Bielska