“Zdalne” zasady rekrutacji na rok 2020/21

0
818

Informacja dla kandydatów zainteresowanych egzaminami wstępnymi do Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. DANUTY BADUSZKOWEJ w Gdyni.

W związku z obecną sytuacją na świecie i w kraju szkoła przygotowuje bezpieczny – zdalny sposób rekrutacji. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie to już od połowy maja będzie możliwość nadsyłania swojego zgłoszenia do przystąpienia do egzaminów wstępnych. Zgłoszenie – to uzupełniony formularz zawierający niezbędne informacje o kandydacie (między innymi ukończone szkoły). Brak świadectwa maturalnego nie dyskwalifikuje kandydata (zwłaszcza tegorocznych maturzystów, którzy będą w tym czasie w trakcie matur lub będą oczekiwać na jej wyniki).

Do Studium może ubiegać się kandydat, który w tym roku kalendarzowym nie kończy więcej niż 23 lata. Będzie trzeba też złożyć deklaracje o stanie zdrowia i o dostarczeniu odpowiednich zaświadczeń w późniejszym „bezpiecznym” terminie. Zgłoszenie oprócz formularzy będzie wymagało od kandydatów nagrania kilku filmików (według zamieszczonych instrukcji, które pojawią się na stronie oraz fanpegu szkoły już w połowie maja). Filmiki będą oczywiście dotyczyły 2 piosenek, wiersza, prozy oraz zadań związanych z ruchem i tańcem. Sprawdzimy też wasze predyspozycje słuchowe. Tak będzie wyglądał I Etap egzaminu.

W II Etapie osoby, które przejdą pomyślnie weryfikacje, będą proszone do wzięcia udziału w dalszym egzaminie poprzez komunikatory lub (gdy sytuacja na to pozwoli) na spotkanie w Studium. W drugim etapie będziemy pracować nad tekstami – wiersza, prozy, które przygotowaliście do etapu I. Bardzo możliwe że będziecie również proszeni o zaśpiewanie jeszcze raz piosenek tym razem „na żywo”. Zostanie przeprowadzona rozmowa z pedagogami dykcji oraz dotyczącą wiedzy ogólnej. Nadesłane „filmiki egzaminacyjne” na bieżąco będzie oceniała komisja rekrutacyjna. O wynikach (przejściu do II etapu) będziemy informować po ocenieniu przez wszystkich członków komisji danego kandydata.

ALE TAK NAPRAWDĘ wszystko zależne jest od rozwoju sytuacji. O zmianach będziemy informowali na bieżąco na stronie i fanpegu szkoły. ZAPRASZAMY Wszystkich kochających teatr, śpiew i taniec !

Oprac. Krzysiek Marecki