Zawieszone Przystanie

0
787

W związku z utrzymującą się wysoką liczbą zakażeń koronawirusem centra sąsiedzkie w gdyńskich Przystaniach zawieszają do końca roku organizację spotkań integrujących mieszkańców.

Odbywać w nich się będą jedynie wydarzenia w ramach realizowanych w Gdyni projektów, których uczestnicy np. podnoszą swoje kompetencje społeczne czy zawodowe. – Wznowiliśmy zajęcia w Przystaniach ma początku lipca, stale monitorując sytuację i mając na uwadze prognozy dotyczące możliwego jesiennego wzrostu liczby zakażeń. Niestety, ten wzrost obserwujemy już teraz – osób chorych przybywa w niepokojąco szybkim tempie. – informuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Dlatego, troszcząc się o zdrowie gdynianek i gdynian, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu do końca roku organizacji zajęć integrujących w centrach sąsiedzkich. Mam tu na myśli np. różnego rodzaju spotkania hobbystyczne czy seanse filmowe. W Centrach Sąsiedzkich odbywać się będą jedynie – z zachowaniem reżimu sanitarnego – wydarzenia w ramach projektów prowadzonych w Gdyni z zewnętrznym finansowaniem.

Cztery Centra Sąsiedzkie działające w gdyńskich Przystaniach – Lipowa 15, Chylońska 237, Opata Hackiego 33 oraz Śmidowicza 49 – to miejsca międzypokoleniowych aktywności, nawiązywania nowych znajomości, bliskich relacji. Niestety, sytuacja w jakiej znajdujemy się od marca relacjom nie sprzyja: koronawirus roznosi się bowiem poprzez bliski kontakt – także mimo zachowywania reżimu sanitarnego.

Oprac. Paweł Musiał