Zapraszamy na wspólną przygodę 🗓

0
1354

Kojarzycie takie powiedzenie, że “Może by wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady”? Genialny pomysł ale może zacznijmy od wypadu na Kaszuby?

Namawiamy Was serdecznie do uczestnictwa w I Turystycznej Włóczędze ARKUN, która jest chyba w jedynym tego rodzaju wydarzeniu na Pomorzu! O co dokładnie chodzi? Arkun to wędrowanie po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić!

Wydarzenie jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą.

Arkun będzie wydarzeniem turystycznym, podczas którego nikt się nie ściga, nie zdobywa miejsc na podium ani nie udowadnia wyższości swojej kondycji fizycznej. Stawiamy na rekreacyjną wędrówkę po trasach odpowiednio przygotowanych pod kątem długości i czasu.

Koszt uczestnictwa:

Ilość dni (noclegów) W terminie do: 18 maja 2018 Opłata po terminie (wszyscy)
Niezrzeszeni w PTTK Członkowie PTTK
3 dni (dwie noce) 70,00 zł 65,00 zł 80,00 zł
2 dni (1 nocleg) 60,00 zł 55,00 zł 70,00 zł
1 dzień (bez noclegu) 20,00 zł 15,00 zł 30,00 zł

Istnieje możliwość zamówienia koszulki rajdowe. Wzór dostępny na stronie www.fb.com/arkunrajd. Cena 40 zł za sztukę.

Zgłoszenia:
Zgłoszenie następuje poprzez wysłanie drogą mailową na adres pieszy@rajdarkun.pl informacji o uczestniku (imię i nazwisko), ilości dni (noclegów) oraz wybraną trasę. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora:
Raiffeisen Polbank 34175000120000000029110549

Przebieg
Dojazd na miejsce rozpoczęcia Turystycznej Włóczęgi odbywa się we własnym zakresie. Rajd startuje z Żukowa około godziny 10:00 z okolic PKM Żukowo Wschodnie (Szkoła Podstawowa w Żukowie, ul. Gdyńska 7).

Uczestnicy bez zbędnych bagaży, które przetransportuje organizator, wraz z przewodnikami kierują się wybranymi trasami do bazy noclegowej. Czas trwania dziennych etapów wycieczek to około 6-8 godzin.

Noclegi:
25 maja 2018 – teren Szkoły Podstawowowej im. Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie, ul. Dworska 3, 83 – 330 Skrzeszewo Żukowskie,
26 maja 2018 – teren Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni, ul. Szkolna 2, 83-331 Przyjaźń

Po całodziennej wędrówce organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenach zielonych przy obiektach gminnych, kempingu lub polu namiotowym. Gwarantowany jest transport bagaży między miejscami noclegowymi oraz dostęp do sanitariatów i pryszniców. W bazie, z pomocą instruktorów uczestnicy rozstawiają namioty, rozpalają ognisko, otrzymują ciepły posiłek. Pozostałe wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Szczegóły (przebieg tras, godziny rozpoczęcia, dojazd, itp.) znajdą się na stronie www.rajdarkun.pl.

Kontakt:
Komendant: Paweł Musiał – 601863050
Z-ca komendanta: Mariusz Albecki – 505085902
email: pieszy@rajdarkun.pl

Scheduled aktywnie