Zamena Modernizacją Roku?

0
928

Rewitalizacja osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego wraz z Wielofunkcyjnym Centrum Sąsiedzkim Przystań Opata Hackiego 33 w Chyloni znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Do finału dorocznego konkursu, którego trwa XXIV edycja, przeszło 71 obiektów. Uczestnicy konkursu – inwestorzy, wykonawcy i projektanci modernizacji z całego kraju walczą o prestiżową statuetkę i tytuł „Modernizacja Roku”. „Zamenhofa” startuje w kategorii „Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych”.

Wprawdzie o zwycięstwie będzie decydowało jury, to internauci mogą również głosować na wybrane przez siebie inwestycje. W kategorii znalazło się jeszcze 5 innych rewitalizacji, jak na razie z 49 głosami Gdynia znajduje się na drugim miejscu za Strefą rekreacyjną na Skwerze im. Dra Henryka Jordana w Solcu Kujawskim, na którą do tej pory zagłosowało 402 internautów. Warto więc wesprzeć Chylonię w tej rywalizacji i zagłosować, zwłaszcza, że na głosujących czekają nagrody: zaproszenia na Galę na Zamku Królewskim w Warszawie czy dwudniowy wyjazd na wizytacje obiektów z Jury Konkursu (nocleg, przejazd, wyżywienie).

Głosować można do 03 sierpnia. Z jednego adresu IP komputera można oddać głos raz dziennie na jeden obiekt w każdej kategorii: Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych

Komisja Konkursowa rozpoczęła wizytacje finałowych obiektów pod koniec czerwca. Kolejne realizacje odwiedza kilkuosobowa reprezentacja, inni jurorzy uczestniczą w wizytacji online. Wśród jurorów są przedstawiciele: Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz 14 uczelni wyższych.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Rafał Cieslik