XXII Międzynarodowy Turniej dla Młodzieży

0
838

XXII Turniej ARKA GDYNIA CUP’2021, mimo epidemii, odbył się w dniach 27-28 lutego.

 

Pandemia wymusiła pewne zmiany w przebiegu rywalizacji. Nie rozegrano turnieju dla rocznika 2009, jak pierwotnie zakładaliśmy, a dla 7-latków z rocznika 2014. Zmienił się także obiekt, w którym odbywało się wydarzenie. Zawodników goszczono w hali gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5.

Do turnieju przystąpiło 12 drużyn i grano systemem każdy z każdym w dwóch grupach eliminacyjnych, a drugiego dnia w kategoriach finałowych – srebrnej i złotej. W myśl narodowego modelu gry, mecze toczyły się bez bramkarzy, po czterech zawodników na boisku z każdej z rywalizujących drużyn.

Goli było mnóstwo, a z 60-ciu spotkań tylko jedno zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem jednej ekipy nad drugą. W grupie złotej ostatecznie najlepsza okazała się drużyna GEDANII 1922 GDAŃSK, i to zespół z Wrzeszcza pierwszy raz w historii odbierał puchar MISTRZA AGC!

Najlepszymi strzelcami turnieju zostali AMELIA GUGAŁA Z klubu Flauta Gdynia Ladies oraz FRANEK BARANOWICZ z ARKI Gdynia SI, zaś Najwszechstronniejszym Grajkiem jury uznało Maćka Malka z AP MFS Gdańsk.

Patronat nad turniejem, a właściwie tegorocznym całym cyklem ARKA GDYNIA CUP 2021, objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz legenda Arki Gdynia – Janusz Kupcewicz.

Źródło: fb AGC2021

Oprac. Amelia Bielska