Wycieczki Szkolne Klëka

0
860

Wycieczki Szkolne „Klëka” to wydarzenie turystyczno-rekreacyjne tworzone i organizowane przez Gdański Oddział PTTK oraz kierownictwo Pomorskiego Rajdu KLUKA. Ideą wydarzenia jest integracja środowiska młodych miłośników turystyki i krajoznawstwa połączona z promocją atrakcji województwa pomorskiego. Każda wycieczka to szczegółowo zaplanowana trasa piesza dla dzieci, rodzin czy młodzieży, odpowiednio przygotowana pod kątem długości i czasu trwania. Nad przebiegiem rajdu czuwają doświadczeni przewodnicy oraz pasjonaci turystyki krajoznawczej. Trasy przebiegają przez obszary o urzekającym pięknie krajobrazu, przyrody i z ciekawymi obiektami architektury.

11 lutego (sobota) zapraszamy na zimowy spacer w okolicach najwyższego wzniesienia naszego regonu – Wieżycy. Zaczniemy w Gdańsku, na przystanku SKM Śródmieście i podziwiając zimową aurę za oknem dotrzemy do stacji PKM Gołubie. Do przejścia będziemy mieli około 11 km a przy stoku narciarskim zrobimy sobie godzinną przerwę aby fani narciarstwa mogli spróbować swoich sił na stoku.

Przebieg:
Start – SKM Gdańsk Śródmieście o godzinie 7:52
Trasa – Stacja PKM Gołubie czarnym szlakiem wzgórz szymbarskich poprzez Jezioro Kniewo, Potuły,
Szymbark, szczyt Wieżyca do Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo Wieżyca. Na miejscu godzinna przerwa na kiełbaski, snowtubing, jazda na byle czym, itp. Powrót ze stacji PKM Krzeszna – odjazd o godzinie 13:55. Powrót do stacji SKM Gdańsk Śródmieście dojazd o godzinie 15:23

Zgłoszenia
kluka@pttk-gdansk.pl, informacja tel. 505085902

Koszt od osoby – 2 zł dzieci, 5 zł dorośli (opiekunowie grup min. 10 os. – bezpłatnie)
PKM – 12 zł (ulgowy), 4 zł wejoecie na wieżę widokową na Wieżycy i 2 zł za zjazd na snowtubbingu

Czas trwania wycieczki to około 4 godziny. Wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Rajd odbywa się bez względu na pogodę, więc proponujemy odpowiednio przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne.

Organizatorzy:
Oddział Gdański PTTK
Klub Turysty Alpino

Partnerzy wydarzenia:
ESENCJA | kreatorzy reklamy

Serdecznie zapraszamy! Kleka jest idealną okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi,
w otoczeniu natury i przyrody.

Opr. Paweł Musiał