Wspaniali akordeoniści

0
1018

Wakacje wakacjami, a akordeoniści ze Szkoły Muzycznej szkolą się, by grać jeszcze wspanialej.

W pierwszym tygodniu wakacji pan Marek wraz z uczniami: Gabrysią i Radkiem byli na warsztatach akordeonowych w Wejherowie. Organizatorem XXI Kaszubskich Warsztatów Akordeonowych była Państwowa Szkola Muzyczna I st im F. Chopina w Wejherowie, na czele z panem Ryszardem Borysionkiem. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce, gdzie przyjeżdżają akordeoniści z całego kraju.

Wykładowcy są czołówką polskiej klasy akordeonu: prof. zw. dr hab. Krzysztof Olczak, prof. zw. dr hab.Elżbieta Rosińska,ad. dr. Paweł Zagańczyk z AM w Gdańsku, Krzysztof Naklicki ze Świnoujścia, który nie tylko pełni role wykładowcy, ale także dyrygenta orkiestr akordeonowych i prowadzącego wybitne zespoły, pan Marcin Warduliński z Lęborka, również sam organizator pan Ryszard Borysionek z Wejherowa, a także są wykładowcy zza granicy np. Mikko Luoma z Turku z Finlandii.

Wszyscy uczestnicy grają w zespołach, mają lekcje indywidualne, występują w orkiestrach, występują na licznych koncertach związanych z warsztatami. 

Oprac. Witek Olejarz