Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej 🗓

0
1203

Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz pracować z ludźmi? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, zyskać przydatne doświadczenie, poznać inspirujących ludzi i równocześnie zrobić coś pożytecznego? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zostań wolontariuszem i pomóż osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu niezależnego i aktywnego życia! 

Twoim zadaniem będzie regularne wsparcie wybranego uczestnika i asystowanie mu w czynnościach, których nie może wykonać ze względu na swoją niepełnosprawność. Będziecie spotykać się średnio raz w tygodniu, w dogodnym dla Was terminie. Forma spotkań będzie zależna od potrzeb i pomysłów osoby niepełnosprawnej. Mogą to być codzienne czynności jak zrobienie zakupów, wspólne wyjście do lekarza czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych jak również działania służące samorozwojowi uczestnika np. wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście, spacer czy rozmowa.

W ramach udziału w projekcie weźmiesz udział w serii szkoleń i spotkań, podczas których nauczysz się, w teorii i praktyce, jak w prawidłowy sposób wspierać osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w grupowych spotkaniach integracyjnych, podczas których poznasz innych wolontariuszy i uczestników.

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja i masz minimum 18 lat, zapoznaj się z Regulaminem świadczeń wolontariackich dostępnym na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na http://aww.su/IQXef Wówczas umówimy się na indywidualne spotkanie. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lutego 2020 r.

W razie pytań, skontaktuj się z koordynatorką projektu Katarzyną Markowską mailowo na wolontariuszON@cwm.org.pl lub telefonicznie pod numerem (0 58) 620 24 80.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled lifehacki