Wigilia dla samotnych i potrzebujących

0
155

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na wspólną wieczerzę do hali VI Liceum Ogólnokształcącego (ul. Kopernika 34). Przy stole czekać będzie pół tysiąca miejsc.

Świąteczne potrawy i wspólne kolędowanie będą czekać 24 grudnia o godz. 15.00 na samotnych i potrzebujących. Wśród tradycyjnych potraw znajdą się m.in: barszcz z pasztecikiem, śledź w śmietanie, rolada szpinakowa z wędzoną rybą, kotleciki rybne, wigilijna kapusta z grochem i tradycyjna sałatka jarzynowa, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie świąt. Na tych, dla których świętowanie pachnie świeżym ciastem, będzie czekała babka i tradycyjny makowiec z bakaliami.

Będzie można też posłuchać najpiękniejszych kolęd i pieśni świątecznych. Nie zabraknie prezentów. Dla gości wigilijnej wieczerzy będą przygotowane paczki, które zostaną rozdane po kolacji. Będzie w nich żywność długoterminowa i słodkości, z których można będzie przygotować świąteczny posiłek. Znajdą się tu: barszcz czerwony, konserwy (łopatka, gulasz angielski, filety z makreli, szynka, pasztet drobiowy), ser, pierniki, mieszanka krakowska i czekolada.

Na ten dzień składa się praca, a przede wszystkim wielkie serce wolontariuszy. Centrum Aktywności Seniora zaprasza zainteresowanych, którzy przybędą tego dnia i zechcą się przyłączyć, aby podarować drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze: uważność, życzliwość i ciepłe słowo. W tym celu należy się skontaktować z Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27/31): osobiście, pod nr. tel. 58 661 55 38 lub mailowo: sekretariat@cas.gdynia.pl.

Swoje wsparcie dla tej inicjatywy już zadeklarowali: Gdyńskie Centrum Sportu, Parafialny Zespół Caritas Gdynia przy kościele oo. Franciszkanów, społeczność VI Liceum Ogólnokształcącego, brać harcerska okręgu pomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego, samorządowcy oraz przyjaciele, którzy to przedsięwzięcie wspierają już od lat.

Oprac. Karol Molęda