Wielkie Ciasto (5 lat od Premiery!) 🗓

0
1219

Kuchmistrzowie Wielkiej Kuchni zapraszają na uroczystość Wielkiego Ciasta.

Jest to wydarzenie niezwykłe, gdyż odbywające się zaledwie raz na 24 lata! Gdy goście przybywają, aby świętować, okazuje się, że wypiek jest niegotowy. Wielkie Ciasto to kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek”, garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru – to przepis na wyśmienitą teatralną zabawę przyprawioną nutą refleksji.

Poruszający wyobraźnię lalkarsko-aktorski debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego nagrodzony Galionem 2014, nagrodą artystyczną prezydenta Gdyni. Rozsmakowujemy młodego widza w teatrze!

1 lutego 2014 roku to ogromnie ważna data w historii Teatru Gdynia Główna. Właśnie wtedy miała miejsce pierwsza premiera w naszej pięcioletniej historii. Zaczęliśmy nietypowo – spektaklem dla dzieci „Wielkie Ciasto” Piotra Srebrowskiego inspirowanym opowiadaniem J. R.R. Tolkiena „Kowal z Podlesia Wielkiego”. Ten kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka szybko zachwycił najmłodszych widzów, został doceniony przez krytyków teatralnych i zyskał swoich wiernych fanów. Do dzisiaj wspólne gotowanie Wielkiego Ciasta prezentowano ponad 100 razy (także w wydaniu plenerowym i na terenie całej Polski), co sprawiło, że właśnie ten spektakl stał się najczęściej wystawianym w naszej historii.

Najbliższa okazja do wspólnego gotowania Wielkiego Ciasta będzie miała miejsce 3 lutego 2019 roku, a najmłodsi widzowie, którzy są równolatkami naszego teatru (czyli dzieci urodzone w lutym 2014 roku) otrzymają od nas darmowy bilet na to wydarzenie. Do skorzystania z takiej oferty niezbędny będzie wcześniejszy kontakt z teatrem (e-mailem, telefonicznie lub przez social media) i przekazanie danych pięciolatka.

Opisując najczęściej wystawiany spektakl w naszej historii nie możemy pominąć jego efektów, które utrzymywały się wiele dni po wyjściu widzów z teatru. Słyszeliśmy już o rodzinnych odgrywaniach spektaklu w domowych kuchniach i wywoływaniu nagłej pasji do gotowania u najmłodszych. Chętnie byśmy usłyszeli inne historie i wspomnienia związane z naszym kulinarno-magicznym spektaklem. Widzów, którzy chcieliby się z nami podzielić wspomnieniami (czekamy na krótkie nagrania wideo lub teksty) prosimy o ich wysyłanie na adres e-mailowy: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Termin: 03.02.2019 godz. 12:00
Bilety: 25 zł
Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom: 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl bilety online: https://teatrgdyniaglowna.interticket.pl

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled kulturalnie