Weekend ogrodniczy 🗓

0
598

Już w najbliższy weekend – między 7 a 9 maja – w parku Kolibki odbędzie się wydarzenie „Ogród & Wielka Majówka”.

 

Impreza jest skierowana do miłośników przyrody, ogrodnictwa i wszystkich tych, którzy cenią sobie beztroski relaks na świeżym powietrzu. Rozpocznie się w piątek, 7 maja i potrwa aż do niedzieli, 9 maja. Każdego dnia stoiska i atrakcje będą dostępne w godzinach 10:00-18:00. Teren wydarzenia będzie podzielony na cztery obszary, nazwane „polanami”. Każdy z nich poświęcony jest innego rodzaju aktywnościom.

„Polana Ogrodowa” będzie pełnić funkcję targową. Znajdziemy tam rozmaite stoiska pełne kwiatów rabatowych i balkonowych, krzewów ozdobnych i owocowych, sadzonek warzyw i ziół, wielu odmian pomidorów, kaskadowych truskawek, winorośli. Kupimy tu również narzędzia i akcesoria, w tym donice, przyrządy ogrodnicze, meble ogrodowe, czy ozdoby do ogrodu i domu. W tym miejscu odbędą się również warsztaty ogrodnicze.

Wydarzenie odbędzie się w parku Kolibki już po raz czternasty. Impreza łączy w sobie funkcję targów, kiermaszu i pikniku rodzinnego. To znakomita okazja do zakupu roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników, a także narzędzi i akcesoriów niezbędnych do pracy w ogrodzie. „Ogród & Wielka Majówka” to również możliwość zrelaksowania się na świeżym powietrzu w pięknej scenerii nadmorskiego parku. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, m.in. pokazy kulinarne czy kameralne koncerty.

Oprac. Amelia Bielska

od do
Scheduled miasto