Warsztaty fotografii dla dzieci 🗓

0
1435

Wiecie, że do powstania zdjęcia wcale nie jest potrzebny aparat? Chcecie poznać techniki wykonywania takich fotografii, stworzyć ciemnię fotograficzną i poeksperymentować z obrazem? Zapiszcie się na warsztat, który odbędzie się 12 października w Bibliotece Wzgórze (Filia nr 10) na ul. Biskupa Dominika 3!

Najmłodszych mieszkańców i mieszkanki Gdyni (w wieku od 9 do 13 lat) zapraszamy do udziału w warsztacie fotografii bezkamerowej. Podczas warsztatów dowiecie się czym jest luksografia i chemiografia – malowanie światłem i chemią bezpośrednio na materiale światłoczułym, wspólnie stworzymy ciemnię fotograficzną, w której na papierze fotograficznym będziemy naświetlać swoje ulubione przedmioty (fotogram), które potem wywołamy i utrwalimy w chemii fotograficznej.

Zabierzcie ze sobą małe ulubione przedmioty: kamyki, piórka, liście, klucze etc.

Warsztat potrwa 2 godziny.

Warsztaty na zapisy. Liczba miejsc ograniczona (w warsztacie może wziąć udział tylko 10 osób). Jeśli z różnych przyczyn po zapisaniu dzieci nie będą mogły uczestniczyć w warsztacie, bardzo prosimy o informację o rezygnacji, na wolne miejsce zapiszemy osobę z listy rezerwowej.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia oraz Fundacja Machina Fotografika.Warsztaty odbywają się w ramach projektu Miejskie Lekcje Fotografii organizowanego przez Fundację Machina Fotografika. Partnerami projektu są Laboratorium Innowacji Społecznych i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni.

Sylwia Nikko Biernacka
Fotografka, trenerka, liderka społeczna i inspiratorka. Zmiana jest jedynym stałym elementem w jej życiu. Założycielka Fundacji Machina Fotografika. Kocha Bałtyk, z tej miłości narodził się projekt „440 km po zmianę”. Od 5 lat każdego lata idąc brzegiem Bałtyku wspiera kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmienia polskie plaże tak aby były dostępne dla wszystkich, spełnia podróżnicze marzenia i inspiruje do zmiany. Jako trenerka realizuje autorskie warsztaty, spacery i podróże fotograficzno – rozwojowe dla kobiet, w których fotografia jest narzędziem samopoznania. Jej marzeniem jest to aby kobiety i mężczyźni na równych prawach uczestniczyli w różnych sferach życia. Od niedawna mieszkanka Gdyni. W wolnych chwilach rysuje. Z charakteru kot.

Biblioteka Wzgórze (Filia nr 10), godz.17.00-19.00
ul. Biskupa Dominika 3, tel. 58 622 18 51

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled dzielnica Wzgórze Św. Maksymiliana