Warsztaty czytelnicze

0
918

W Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się warsztaty czytelnicze dla przedszkolaków oddziału zerowego oraz uczniów klas 1-3 oraz kl. 4-6.

Zajęcia poprowadzili edukatorzy z Wydawnictwa Zakamarki: Pani Beata Jarmakowska-Stranz i Pan Maciej Stranz. W ramach godzinnych warsztatów uczniowie brali udział w interaktywnym czytaniu fragmentów skandynawskiej literatury, uzupełnionym pokazem multimedialnym oraz różnorodną aktywnością związaną z lekturą.

Zerówkowicze wysłuchali fragmentów książki R. Lagercrantz „Dunia i Mattis”, a następnie rozmawiali o znaczeniu przyjaźni i szczęścia. Klasy 1,2 i 3 zapoznały się z serią „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Multimedialny pokaz połączony z czytaniem na głos fragmentów detektywistycznej książki sprawił, iż dzieci przeniosły się w świat zagadek i niesamowitych zdarzeń.

Uczniowie klas 4,5 i 6 pracowali z wykorzystaniem książki „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem” M. Widmarka. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do samodzielnej lektury, rozwijanie u nich wyobraźni, uczenie logicznego myślenia i ćwiczenie pamięci. Wszystkie książki z prezentowanej serii wydawniczej zostały zakupione dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa i są dostępne dla dzieci w szkolnej bibliotece.

Źródło: fb szkoły

Oprac. Marcin Kieleński