Uszkodzenie estakady

0
637

21 czerwca wieczorem na Estakadzie Kwiatkowskiego, na wysokości ulicy Morskiej w kierunku obwodnicy, doszło do awarii dylatacji jezdni.

 

EDIT (23 czerwca): zgodnie z uzyskaną informacją, dzisiaj wieczorem zostanie otworzony odcinek Estakady Kwiatkowskiego w kierunki do obwodnicy!

Uszkodzenie nastąpiło w wyniku bardzo wysokich temperatur oraz dużego obciążenia trasy przez wzmożony ruch samochodów ciężarowych. Służby mundurowe i miejskie podjęły decyzję o zamknięciu tego odcinka (dwóch pasów jezdni). Dodatkowo w miejscu awarii zawężono prawy pas ruchu w kierunku Obłuża. Ustawiono specjalne znaki informujące o zmianie organizacji ruchu. Wszystkie pojazdy kierujące się w stronę obwodnicy zostały przekierowane na dolny zjazd do skrzyżowania estakady z ulicą Morską. Umożliwiło to dojazd do czynnego i sprawnego odcinka estakady w kierunku obwodnicy.

Od godzin porannych dnia 22 czerwca dostosowano już tryb działania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu estakady Kwiatkowskiego z ulicą Morską. Wydłużono czas działania zielonego światła, które pozwoli na szybszy przejazd wskazanego wyżej skrzyżowania w stronę obwodnicy Trójmiasta. Inżynierowie Tristar na bieżąco śledzą sytuację i dopasowują tryb działania sygnalizacji do aktualnych warunków na drodze. Obecnie wszystkie pojazdy kierowane są w dół, w stronę skrzyżowania z ulicą Morską.

W ubiegłym roku wymieniono dylatacje zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej. Ostatni dokonany przegląd nie wskazał zagrożenia awarii dylatacji w tym miejscu. Jednak tropikalne temperatury oraz bardzo intensywny ruch transportowy m.in. na trasie obwodnica – port doprowadził do tego uszkodzenia.

O zmianach w organizacji ruchu na wyłączonym odcinku estakady będziemy na bieżąco informować.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska