Uczennica XIII LO najlepsza!

0
1002

12 listopada 2017 r. uczennica XIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Nikola Raczko, odebrała w Warszawie Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii „Najlepsza Aktorka 2017” za film „Kroki” w reż. Karoliny Zaleszczuk.

Nagrody Jana Machulskiego wręczane są już od 2009 r., a przyznawane w następujących kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Montaż, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Aktor, Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepszy Film Animowany.

Odbierając statuetkę Nikola stała obok gwiazdy filmu polskiego, Roberta Więckiewicza, nagrodzonego w kategorii „Najlepszy Aktor 2017”. Ranga konkursu i obecność znamienitych ludzi ze świata filmu to najlepszy dowód na to, jak wielki sukces odniosła Nikola – uczennica gdyńskiego liceum.

Warto przypomnieć, że już w ubiegłym roku Nikola wywalczyła prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepsza Aktorka” na Międzynarodowym Festiwalu Grand OFF. To wydarzenie kulturalne zwraca uwagę na fenomen kina niezależnego, nadaje mu odpowiednią renomę i podkreśla wagę.

Źródło: janmachulski.pl i zso4gdynia.mojaszkola.net

Oprac. Paweł Musiał