Ubrania wspierają psy

0
264

Gdynia rozpoczyna innowacyjną współpracę z marką Ubrania Do Oddania w zakresie zbierania zbędnych tekstyliów. 

Wykorzystywać będą zbiórki online oraz offline, miejskie podmioty i wydarzenia. Za każdy kilogram pozyskanych rzeczy Ubrania Do Oddania przekażą 1 zł na rzecz OTOZ Animals Ciapkowo – Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni.

Marka Ubrania Do Oddania od 2018 roku redefiniuje pojęcie drugiego obiegu na rynku tekstylnym. Przekazała już ponad milion złotych organizacjom pożytku publicznego, przeprowadziła ponad 600 kampanii charytatywnych, stworzyła sieć sklepów “Butik Cyrkularny” i “UDO Second Hand” dostępnych w najlepszych galeriach handlowych. Organizacja współpracuje także z Komisją Europejską w zakresie strategii UE na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych w obiegu zamkniętym. Teraz działać będzie także w naszym mieście.

Współpraca Gdyni oraz marki Ubrania Do Oddania zakłada m.in.:

  • odbiór niepotrzebnych tekstyliów od mieszkańców ze wskazanych przez nich adresów po zgłoszeniu internetowym
  • zbiórkę niepotrzebnych tekstyliów w miejskich punktach stacjonarnych
  • segregację zebranych tekstyliów i wprowadzenie jak największej liczby rzeczy do II obiegu
  • przekazanie części wpływów ze sprzedaży ubrań na wsparcie schroniska Ciapkowo
    współpracę przy zbiorkach tekstyliów na terenie Gdyni
  • działania w zakresie edukacji o cyrkularności i tekstyliach w odniesieniu do ochrony środowiska.

Od poniedziałku, 19 września, gdynianie mogą oddać niepotrzebne ubrania oraz dodatki w trzech punktach stacjonarnych. Są to: Centrum Nauki Experyment, Przystań Lipowa 15 i
Przystań Chylońska 237.

Osoby, które wolą przekazać swoje rzeczy online mogą zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze przesyłkę spod wskazanego adresem – usługę odbioru można zamówić ze strony www.ubraniadooddania.pl/gdynia.

Za każdy kilogram pozyskanych rzeczy marka Ubrania Do Oddania przekaże 1 zł na schronisko Ciapkowo w Gdyni. Oddać można zbędne ubrania, buty i dodatki, które nadają się do wprowadzenia do drugiego obiegu: ubrania: damskie, męskie i dziecięce, akcesoria, np.: paski, torebki, czapki, szaliki, buty połączone w pary lub tekstylia domowe, np.: obrusy, koce.

Współpraca z marką Ubrania Do Oddania wpisuje się w działania “Gdynia w klimacie” – programu, który rozwijany jest od kilku miesięcy, a skupia się na szeroko pojętej edukacji mieszkańców, angażowania ich w działania zmniejszające konsumpcję oraz promujące postawę ekologiczną rozumianą m.in. jako rozsądne korzystanie z zasobów i podejmowanie decyzji z myślą o ich wpływie na naszą planetę.

Oprac. Karol Molęda