Turniej taneczny KokARTka

0
791

Na Dąbrowie odbył się Pierwszy turniej taneczno-gimnastyczny “O Złotą Kokartkę”. Było to wydarzenie o charakterze konkursowym, adresowane przede wszystkim do solistek, duetów, mini –formacji oraz formacji.

– Chcielibyśmy w przyszłości na stałe wpisać się w kalendarz zawodów przyczyniając się do rozwoju trójmiejskiej sceny tanecznej oraz popularyzacji gimnastyki artystycznej – mówi Marta Koczkowska, organizatorka wydarzenia. – Dzięki organizacji tych zawodów umożliwiamy dziewczynkom startującym w konkursie zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością zarówno solo jak i w zespole. To świetna okazja by w miłej atmosferze poczuć „ducha rywalizacji”, nie zapominając o tym by przede wszystkim dobrze się bawić. Chcemy, aby nasz turniej był miło przez wszystkich wspominany, a całe wydarzenie stało się swego rodzaju świętem gimnastyki artystycznej i tańca – dodaje.

W wydarzeniu zgłosiło się 13 klubów gimnastycznych oraz tanecznych takich jak Klub Sportowy Arabeska, The Salsa Kings czy Dance Avenue. Daje nam to ponad 200 zawodników i jeszcze większa widownię.

Oprac. Lechosław Dzierżak