Trzy lata “Sprawnych po 40” 🗓

0
535

“Sprawni po 40” to autorski projekt naszego kolegi redakcyjnego Michała Sulewskiego. Cykl zajęć obchodzi swoje trzecie urodziny.

Miał to być swego rodzaju eksperyment społeczny i zaplanowany był na rok. Jednak  popularność formuły, zakładającej treningi oparte na dobrym samopoczuciu i radości ze wspólnie spędzonego czasu z budowaniem sprawności fizycznej w tle, okazała się być strzałem w dziesiątkę. Wszystko opiera się o dobrą wolę i chęci oraz zwyczajnie o dyspozycję dnia trenujących.

Myślę, że mottem śmiało mogłyby być słowa jednej z naszych Sprawnych, która powiedziała wprost po kilku miesiącach treningów: “Ćwiczyć nienawidzę nadal bo jestem po prostu leniwa i tyle, ale dla towarzystwa przychodzę” – powiedział Michał Sulewski.

Niech jednak nikogo nie zmyli to sielankowe podejście uczestników. Ekipa czyni systematyczne postępy i realizuje założenia planu treningowego. Ukształtował się także specyficzny zarówno indywidualny jak i grupowy mechanizm “samoregulacji” poziomu. Czym się to objawia? Gdy tylko próbuję wprowadzić jakieś lżejsze elementy ekipa po prostu…narzeka, że jest za nudno.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w Dworku Mitro na ul. Chylońskiej 55 od godziny 18.00 do 19:00 a dodatkowo, na luzie, przy ładnej pogodzie w soboty na końcu Bulwaru Nadmorskiego od godziny 9.30 do 10:30. Kontakt telefoniczny: 798 207 685.

Michał Sulewski – od ponad 20 lat prowadzi trenersko zawodników różnych dyscyplin, ale przede wszystkim wspiera „zwykłych Kowalskich i Nowaków” w dążeniach do tego, by lepiej czuli się w swoim ciele i skutecznie poprawiali swoją sprawność. Stara szkoła sprzed czasów zdobywania uprawnień „trenera personalnego” korespondencyjnie czy też weekendowo. Amator dobrej kuchni, zakochany w Nicei. Publikował i publikuje często i gęsto m.in. w „Sport dla Wszystkich” oraz „Kulturystyka i Fitness”. Autor „Atlasu Ćwiczeń”

 

Oprac. Mateusz Kalinowski

Scheduled Featured Zdrowo