Trzy dni na przesłanie swojego pomysłu!

0
705

Do poniedziałku, 22 lutego, można składać projekty do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Każdy projekt musi zostać poparty przez mieszkańców.

W przypadku projektów dzielnicowych listy poparcia muszą być podpisane przez osoby mieszkające w dzielnicy, na której terenie ma być zrealizowany projekt, w liczbie odpowiadającej 0,1% liczby mieszkańców tej dzielnicy – dlatego dla każdego obszaru Gdyni są wymagane różne liczby podpisów poparcia. Z kolei w przypadku projektów miejskich listy poparcia muszą być podpisane przez minimum 30 osób będących mieszkańcami Gdyni.

Lista poparcia sąsiadów i sąsiadek dla projektu składanego w Budżecie Obywatelskim to ważny element wniosku. Zbieranie podpisów to dla autorów i autorek projektów dobry moment na skonsultowanie swojego pomysłu z innymi mieszkańcami. Często już na tym etapie okazuje się, że pomysł można rozwinąć, trochę zmienić albo połączyć siły z sąsiadami. Listy poparcia są też potwierdzeniem, że inni mieszkańcy też widzą potrzebę realizacji konkretnego pomysłu.

Listę podpisów poparcia dla projektów składanych do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, ich autorki i autorzy mogą dołączyć w formie skanu lub zdjęcia do wniosku składanego w elektronicznym systemie obsługi projektów. Ci, którzy zdążyli już złożyć projekt, mogą przesłać listy na adres email bo@gdynia.pl.

Do dzieła!

Oprac. Łukasz Strzałkowski