Tańszy przejazd elektrycznymi hulajnogami

0
245

Przez całe wakacje mieszkańcy Gdyni posiadający Kartę Mieszkańca będą mogli skorzystać z nowej zniżki przygotowanej przez Gdyńskie Centrum Kontaktu we współpracy z partnerem – firmą TIER Connect.

W Gdyni funkcjonuje mnóstwo rozwiązań, które są alternatywą dla tradycyjnego transportu samochodowego. Szeroko rozwinięta sieć komunikacji publicznej z wykorzystaniem pojazdów o niskiej emisyjności jak autobusy elektryczne czy trolejbusy w połączeniu z infrastrukturą kolejową jak SKM czy PKM powoduje, że poruszanie się nie tylko w granicach Gdyni ale i całego Trójmiasta jest łatwe, tanie i przede wszystkim korzystne dla środowiska. Alternatywą dla komunikacji publicznej powoli stają się również oferty podmiotów prywatnych.

Korzystanie z aut wypożyczanych na minuty, rowerów i hulajnóg elektrycznych powoduje, że w centrach wielu miast zmniejsza się ruch samochodowy a co za tym idzie, zmniejsza się też zanieczyszczenie powietrza i hałas. To rozwiązania cenione przez mieszkańców, bo znacznie ułatwiają poruszanie się po mieście, bez konieczności posiadania własnego auta.

Teraz we współpracy z partnerem – firmą TIER Connect, dla mieszkańców Gdyni pojawiła się atrakcyjna oferta. Od 1 czerwca za pośrednictwem Konta Mieszkańca lub aplikacji mobilnej będzie można odebrać kod promocyjny na darmowe odblokowania hulajnóg. Mieszkańcy posiadający aktywną Kartę Mieszkańca, otrzymują bezpłatne, nielimitowane odblokowania hulajnóg w terminie od 1 czerwca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. Minuty za przejazd naliczane są zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Aby skorzystać z oferty wystarczy:

  • zalogować się do Konta Mieszkańca w aplikacji Gdynia.pl lub na gdynia.pl/konto
  • W zakładce zniżki wybrać TIER Mobility
  • kliknąć “Odbierz swój kupon” w celu wyświetlenia kodu jednorazowego kodu
  • w aplikacji mobilnej TIER wybrać zakładkę “Promocje i oszczędności”
  • otrzymany kod wpisać w polu “Masz voucher?” i potwierdzić klikając “Zastosuj”.

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest „Zmiana Mobilności na Dobre”. Udostępniając mieszkańcom szereg współdzielonych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e hulajnóg po e rowery i e skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence`a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 185 miastach w 20 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej funkcjonalnego i zrównoważonego rozwiązania w zakresie mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Oprac. Martyna Rodzik