Szkoła szkole pomaga

0
977

Przedstawiamy pomysł III Liceum Ogólnokształcącego z Gdyni – projekt 3 Class, czyli szkoła szkole pomaga.

Projekt gdyńskiej Trójki to pomysł na stworzenie tandemów liceum-podstawówka. Licealiści oraz absolwenci pomogą online uczniom z podstawówek: dzieciom w nauce (podzielą się z nimi swoimi pasjami, zainspirują, porozmawiają po angielsku, francusku, niemiecku), rodzicom w uporządkowaniu nowej rzeczywistości, a nauczycielom w wyborze i obsłudze programu TICE.

Jak to działa? Nic prostszego. Rodzice lub uczniowie ze szkoły podstawowej muszą wypełnić  formularz kontaktowy, wpisując zagadnienie, preferowany czas i kanał komunikacji. Licealista – wolontariusz pomaga. Wszystko będzie monitorowane ankietami satysfakcji (tzw. googleforms).

Każda szkoła średnia, która chciałaby się przyłączyć do projektu 3 Class otrzyma graficzne informacje o programie, regulamin, wzór umowy wolontariackiej, klauzuli RODO, formularz google forms (w którym wolontariusze wpiszą swoje imię, przedmiot, widełki czasowe, kontakt, etc.), dostęp do formularza rejestracyjnego i programu, który organizuje dany plan lekcji, wsparcie techniczne i merytoryczne ze strony gdyńskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Więcej informacji o projekcie oraz formularze można znaleźć na stronie www.3-lab.pl/3class.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Krzysiek Marecki